Výstava Kroměříž 2020

informace o výstavách, hodnocení výstav

Moderátor: Martin Kolacia

Výstava Kroměříž 2020

Příspěvekod Kulhavý v 23.10.2020 14:00:31

Rád bych poděkoval Marku Pišlovi za tři reportáže z výstavy,které jsou přínosem hlavně pro ty, kteří se jí nemohli zúčastnit.
Chci jen napsat pár slov ke dvěma exponátům,které jsem zde vystavoval.Jedná se suiseki na obrázcích č. 27 a č. 39 ze třetí reportáže,ke kterým mám výhrady: kámen na obr. č.27 měl být vystaven na stolku z obr. 39. Přestože stolek i kámen byly jasně popsány STOLEK 1 a KÁMEN 1 a nebylo tedy možné je zaměnit,byly odděleny,což naprosto nechápu-hlavně proto,proč nebyl respektován způsob,jakým jsem chtěl suiseki prezentovat. Dále kámen z obr. 39,měl mít svůj stolek,ale byl pouze položen na desku.Navíc byl kámen prezentován zadní stranou dopředu(!),takže opět zcela špatně. Také jsem z fotky č. 39 zjistil,že stolek mi byl hrubě poškozen-silně poškrábán-na horní desce a přesto byl takto vystavován.
Pokud šlo o záměrné změny v aranžmá během instalace výstavy,měly být tyto změny se mnou,jakožto vystavujícím,konzultovány,což se nestalo.
Pokud by se jednalo o soukromou akci,možná bych nad tím mávl rukou. Jelikož se ale jednalo o výstavu veřejnou a u zmíněných exponátů je moje jméno,považuji za nebytné alespoň tímto způsobem sdělit laické i odborné veřejnosti,že forma,jakou byly mé exponáty vystaveny,neodpovídá mému záměru a od aranžmá a způsobu,jakým byly prezentovány se zcela distancuji.
Přeji hezký den.
S úctou Milan Kulhavý.
Zdraví Milan,Pardubice.
Kulhavý

Re: Výstava Kroměříž 2020

Příspěvekod Tomáš Homola v 23.10.2020 21:15:15

Tohle docela chápu, Milane. Když chci vystavit v suiseki kazari, je celkem logické, že vyberu stolek podle nějakých pravidel (velikost, mohutnost, struktura plocha nožiček atd.). Zároveň se snažím stolek svými "technologiemi" připravit, napulírovat, aby vypadal dobře. Vadilo by mi taky moc, kdyby mi někdo stolky prohodil. Neřkuli teda ještě navíc i poškodil. Pro pořadatele výstavy tohle každopádně není dobrá vizitka a pro tebe důvod k zamyšlení, zda se napříště vystavovatelsky jeho akce nezdržet. Přestávám se divit špičkovým autorům bonsají, kteří chtějí po celou dobu výstavy být v místě jejího konání a na své exponáty osobně dohlédnout.
Je to škoda, ty tvé šutráky jsou jinak docela hodnotné, IMO.
:?
http://ceskesuiseki.cz
-------
Líp už bylo.
Tomáš Homola

Zpět na výstavy