Rozšíření kmene

Diskuse o tvarování bonsjí

Moderátor: Pavel Slovák

Re: Rozšíření kmene

Příspěvekod galen v 18.02.2011 10:31:28

Hmmm, tak já mám slunná okna (jižní), takže se světlem problém nemám, vlhkost se dá řešit taky celkem jednoduše, ať už na jekékoliv straně okna ... Pokud bude mít můj stromek (řekněme třeba bříza - já vim, že obtížnej kousek, ale takovej typickej českej příklad) dost světla (bude), dost vlhkosti (bude), dost péče (bude) ... moh by vydržet v létě na okně z obou stran, hmmm ... V zimě bych ho buď zkusil mít za oknem nebo zakopal u mamky na zahradě (je to tam dost daleko, škoda, jinak bych tam pěstoval a bylo by po problému) ... no asi tohle pole prozkoumám, jak to tak vypadá ... :shock:
galen

Příspěvekod galen v 18.02.2011 10:32:33

Jo a dík za radu, že mám nejdříve zkusit, jestli u mě přežijou ty pokojovky, co už mám, zatim jich mám 5 a všem se daří celkem dobře, až na čaj fuki, kterej se ale snad vzpamatovává, tak to snad zvládám, spíš si plánuju a rozmýšlím další kroky ;)
galen

Příspěvekod bretas v 19.02.2011 00:43:31

U některejch listnáčů se ti na letní výhni spálej listy jedna dvě. Pro takovýhle umístění jsou asi nejlepší borovice. Tuzemský - lesní a kleče a i obě japonský - parviflora + thunbergii. Jestli to teda chceš mít na tom okně. Ty listnatý fakt moc nevím.
bretas

Příspěvekod galen v 21.02.2011 15:38:09

Už je to hodně offtopic, a vim, že je to už možná trochu technicky přehnaný řešení, ale kde je vůle ...

Trochu jsem o víkendu přemýšlel a napadlo mě, že pokud bych nějakou tu listnatou bonsai přece jen na okenní parapet venku na jižní okno dal, dalo by se to snad řešit ... předně by nestála na horkém plechu, ale kusu polystyrénu a ještě na misce s vodou, která by dodávala trošičku té vlhkosti ...

A co se sluncem? Hmmm, dal bych tam kus látky, řekněme záclony (třeba přeložené), která by měla přímé sluneční světlo značně oflitrovat. Samozřejmě bych ho nepoložil břímo na bonsai, ale přidělal ho na nějakou jednoduchou konstrukci

No a musel bych zapomenout i na bonsai misku, která by příliš brzo vysychala, což mi problém nečiní, až někdy si říkám, že se mi to líbí i jinak ;)

Z venku bude sice vidět prd, ale při pohledu z interiéru může být bonsai chráněná závojem velice příjemná

Tak co myslíte?
galen

Příspěvekod Martin Kolacia v 21.02.2011 16:09:46

Určitě by to šlo ... dole nějaký tác se štěrkem , vždy prolét vodou , možná že by šlo i nějaké to přistínění ...prodávají se zahrádkářské protisluneční folie s různou propustností (zelené barvy) - (lidi si to dávají na ploty kvůli soukromí).
Mě docela dobře odolávala na balkońu mahalebka - ovšem člověk musel počítat jen s jarními přírůstky ...v létě už přes to horko se jí moc nechtělo.
Martin Kolacia

Bydliště: Dolní Dunajovice (kousek od Mikulova...kus od Brna :o)

Příspěvekod galen v 22.02.2011 09:51:31

Nakonec by moh být největším nepřítelem dlouhý či silný déšť, pokud by přišel v noci, člověk to nezkontroluje, by se musela hlína taky něčím přikrývat ...
Ty folie jsou dobrý nápad, kdysi jsem na to koukal, ale zdálo se mi, že Ty které jsou opravdu protisluneční (do oken) jsou pěkně drahé ... :(
galen

Příspěvekod Martin Kolacia v 22.02.2011 13:24:53

proč déšť ? ..... miska nemůže stát ve vodě ... musí být nad vodou ... proto ten štěrk

stínící sít je cca za 100 za 1 m2
Martin Kolacia

Bydliště: Dolní Dunajovice (kousek od Mikulova...kus od Brna :o)

Předchozí

Zpět na tvarování