Borovica

Diskuse o tvarování bonsjí

Moderátor: Pavel Slovák

Borovica

Příspěvekod Biker v 24.01.2011 20:39:27

Ahojte kamarat sa chysta tvarovat tuto borovicu ide o prve tvarovanie a potreboval by poradit je este len zaciatocnik da sa povedat ze ide o jeho prve tvarovanie,doteraz len kopal,sadil a staral sa aby prezili jeho stromky tuto fotku mi poslal aby som mu poradil akym smerom sa ma uberat,takze dalsie foto nemam,mam nejaku predstavu ale ak date nejake navrhy bude si moct z coho vybrat.Ja osobne by som tu spodnu vetvu posadil nizsie a tie vrchne dve by som sa snazil stiahnut dole,jednu nad tu lavu spodnu a druhu do pravej strany aby to nebolo iba z jednej strany,len mi tam vadi tie vyholene konare a neviem z coho spravit vrchol.
Mozno trochu kmen rozhybat?
Přílohy
Borovica.jpg
Biker

Re: Borovica

Příspěvekod Martin Kolacia v 24.01.2011 22:20:43

Zkouším jen radit .... :wink:

Ten stromek není moc ve stavu , kdy bude nějaké tvarování mít pozitivní výsledek. Já bych rostlinu dal do volné půdy a nechal ji tam tak 6 let ... :wink:

jinak pokud chce pokračovat .... (ale tohle nemá smysl ..stále bude mít jen ceruzku !) Kmen je stejně vlnkově prohnutý a tipl bych si že je ohyb jen asi v 2D. .. přetáčet jen větev z leva na pravo je nesmysl ...tam bych spíše vykroucením kolem osy dostal vrchol. Spodní větev když se stáhne dolů, tak se dostane asi příliž nízko... takže odstranit v budoucnu.

Druha varianta a mnohem lepší , je sesadit to jen na tu nejnižší větev (ale i to je stále jen ceruzka v porovnání k velikosti) a podstatně víc zkroutit budoucí kmen.

Ten drát co tam má , ten nic neřeší , je tenký , měď není žíhaná ... :roll:

Miska v současné době je příliš velká a rostlině se tam moc nelíbí asi bude dost často přemokřená! :roll:
Martin Kolacia

Bydliště: Dolní Dunajovice (kousek od Mikulova...kus od Brna :o)

Zpět na tvarování