Ulmus - procera? - NÁVRAT

Diskuse o tvarování bonsjí

Moderátor: Pavel Slovák

Re: Ulmus - procera? - NÁVRAT

Příspěvekod Buddha77 v 15.03.2010 17:34:33

Jsem z toho kocour Mikeš, stahuju žaluzky, zase je vytahuju jako Pepek námořník, ať slunečními větry neublížím, kristalon málem záhodím po poradě v bonsai centru, kde mi chytrá paní slečna rady dávala, že se na tyto rosliny vůbec nehodí.

Ošálen nejen bonsai centrem, věřím cenám netu a přímo v shoppech, kde podobné exempláře vidím za 780, 980, 1430 a tak podobně. To bude asi tou přirážkou za dobré rady, že pan Pišl stromky vozí a jezdí pravidelně:) Zlaté stříbrné Tesco, downgrade všech bonsaishopů, kde náhodný chodec v květinářství takového exempláře jako z pohádky vyčaruje, ať může rozvíjet své trénování. Tesco říše zaslíbená, kde prodavačka ani neví, o jaký druh jde a servis zákazníka je ukryt v radě zkuste se podívat na internetu, proto zde bývá cena i nižší.

Po Tvém posledním trumfu v podobě času, kterou drak se v tygra proměnil, ospalá kočka tleská a pokorně říká: "Ano, šéfe!", rád se zeptám, ale ne na vše, nechci z Tebe vytesávat suiseki. I když klobouk dolů Tvé hoře Spielbergova Blízkého setkání 3. druhu (detail mrtvého dřeva) - opravdu dokonalý model, jako z onoho filmu.

Odbočím proto k tomuto zajímavému oboru bonsaistiky.Obdivuji lidskou duši a její úctu ke všemu i neživému, ALE...není to až trochu bizardní, obdivovat se kráse mrtvolna??? Není to mrtvé říkáš chápu, Ty tomu vdechneš život a záleží jak, je to tak??? Tak se na to díváte jako umělci??? Ptám se, protože jsem zvídavý a rád poznávám a divím se:) Co ten drát, mrtvé dřevo je za plotem, aby neuteklo? :P Co tam dát do pozadí sadu klů a do popředí úlomek lebky bizona? Jsou zásady co se dávat smí a co ne? Na co je kladen důraz, materiál, původ, složitost konstrukce či pouhý design? Vnímám to spíš jako bonsaistické sochařství pro fajnšmekry s prvky poloneživých kultur...
Buddha77
 
Příspěvky: 22
Registrován: 13.01.2010 22:50:04

Re: Ulmus - procera? - NÁVRAT

Příspěvekod Martin Kolacia v 18.03.2010 20:54:25

budha: přistiňovat můžeš v létě, pokud je třeba přímo na slunci jinak je to zbytečná práce a v této době si polibuje na slunci skoro každá bonsai :wink:

Nechci tě ranit ale z těchto řetězců bych v zásadě nic nekupoval... neopečované rostliny , kde nevíš čím prošly. Myslím že nejsem tak mimo s cenou ...tyhle kytky (jako třeba tvůj jilm) se prodávají okolo 300 kč.

Mrtvé dřevo je asi tak trošku na morbidní obdivování :lol: .. ale já ho vidím jako součást něčeho živého...je to historie stromu.

Drát je tam vidět ale k tomu mrtvému dřevu vůbec nepatří je to jen ke stáhnutí větve abych nemusel používat tlustější drát.

Bizony a lebky si dát můžeš ... jen to už od bonsají bude trošku dál :wink: . Někde jsem viděl v bonsajovém lesíku zajetý rozpadající se tank ... no když se to někomu líbí ? V té sadě bonsají jsem viděl také napodobeninu nějakých zbytků gotických chrámů a mezi tím rostl filigránský stromek a podle mne mu to moc slušelo ...coby ne jako krajinná scenérie C:)

V mnoha případech je ale použití mrtvého dřeva jediným způsobem jak zpracovat daný strom.
Uživatelský avatar
Martin Kolacia
 
Příspěvky: 2778
Registrován: 04.05.2006 19:09:24
Bydliště: Dolní Dunajovice (kousek od Mikulova...kus od Brna :o)

Re: Ulmus - procera? - NÁVRAT

Příspěvekod Buddha77 v 19.03.2010 20:43:56

Martin:

Zdravím draku, cítím k HOŘE DRAKŮ ochranu, přátelství a respekt a nyní se jako 2 borovice, které někde chtějí přesazovat, aniž se jich zeptá, jestli úrodnou půdou, zdravým světlem a vláhou bude o ně dobře postaráno. Krapet štěrkopísku, jíl, mouly, popílek z lesa a podobný rozhled po krajině a raději sledovat okolní hvězdy, jak se s větry mění, když vidí živou přírodu. Zdravou vodou pokropí proto dub, ať strom života vyroste z něj přírodě. Modřín a borovice nechejme přírodě tam kde jsou a na podzim se uvidí, vše je přece nyní tak, jak má v harmonii být nebo ne? Nechme stromy také růst volně i na zahradě před domem, ať uvnitř růžový ne z trní vyroste jim sad. V důsledku brzkého žlutého světla jilmu zbytečně přesychají listy, proto to žluté světlo doporučuji zcela vypnout ještě než se začne sázet nová živá příroda, NE KOPAT ať je vše stabilní tak jak má a ne jako někde houpačce nebo na kolotočich. Tím neurážím snad ani lomy či jiné obloukové křivky kořenů:-) Rovněž se doporučuje lepší péče o všechny stromy a nejen borovice a modřín ve stínu palem někde v lomu. V takovém světle buďme připraveni palmami borovice chránit, takové, které nedají ani modřín, když deštníku před solárním světlem netřeba, protože sfoukneme včas plameny všech ohňů našich sluncí, tak aby kmen zůstal vždy zdravý, větve plné a nezlámané a jen listy se škůdci samy sklonily hlavu a moudří sadaři škůdce do bezpečí navrátili.

Ani bariér větrů už netřeba, když vánek a né uragán urazí kol sadů krátký čas a pak opět provětrá jejich zahradu. Na zemi a z moře potok jim pak z dračích perel, že dráčata s lvíčaty větve polámali a pomáhají málo tvarovat a jen hamižně tancují svůj šelmí dračí tanec. Příroda neživá i živá trpí za ně a cítí je když, ČLOVĚK PROHRÁL A LEV A DRAK TAKY, lev s drakem to proto vidí a postaví je ČLOVĚKEM na nohy. Lidé málo o své růže starali se, když květina vzkvétala v trní dračí kůže a byla málo KVĚTINOU JEJICH SRDCE, kde málem nedůtklivá dračí pěst snad chtěla v nás to trní posekat. Trní je přec naše brnění, vnitřní zrak je to trní a náš soucit je ten sadař, který obinadlem lásky jejich hněv uhasí a borovici s modřínem moudře doma i venku bude pěstovat. Víc borovic a mír modřínů. Stromy snad už vědí, o čem v koruně stromů byla řeč. Oni mají to štěstí, že vyhráli kozla, který v jejich péči stal se zahradníkem. Skutečným kozlem totiž temný a zlý drak osedlal naši minulost a již odešel, né ten zahradník a sadař. Sadu stal se zahradníkem drakolev v hávu člověčího slunce ochránce dvou borovic, získavší své nové bratry v bratří modřínů. Proto zahradníkům stromů Buddha s radosti tleská a vítá je darem svého úsměvu zamračeným, přísneho rodu slunce a ne medu či kalu opět doma =D>

Mám omluvu pro Martina, bodře příteli zažertovat jsem chtěl a říci, že vážím si přátelství draků a lvů a unudit nechtěl jsem jen k smrti, přitom napsal nechci vytekat v suiseki a pak cítili se jako zabiják. TÍM NEJSEM ani oni, v to doufám a protože nechci věřit, ale mít přátele, NEJSEM A NECHCI BÝT NEPŘÍTELEM, SVLÉKÁM DRAČÍ KŮŽE, odkládám sadu nožů a omlouvám se:o))) Naváži diplomacií "koníčku, které vidím, že jsou i neživou přírodou pěstovány" a přitom nerozvážně chlebem otráveným zřejmě také rozdal jsem. Proto mrzí bolest člověka každý strom. Borovice cítí jako lípa, jako fíkus religiosa. Odpustí tedy osadníci nyní také stromům, že některé vyšší než člověk citem vykvetly??? Odpustí špatní i dobří lidé nyní přírodě své dogma, že stromy cítí a tolerancí se nazývá, když o kmen se můžou kdykoliv opřít či licitovat se žlutými listy jako s nějakým mimozemšťanem???

Slunce vše nyní vidí i vítr slyší a mořem dýchá i země promlouvá, když člověk stále v nic nevěří, protože v srdcích mnohých stále vládne ledová to Antarktida. Protože pýchou dávno namluvili, že jiní blednou závistí když vidí. Nezávidím proto nikomu ani jim, nezáviďme si zároveň proto ani sobě a ubyde závisti i mezi stromy. Jejich slunce zář mezi listy vždy všem spravedlivě rozdělí a člověk ne kozel nechť stane se našim zahradníkem. Proto spravedlivým okem rozhlédněme, ať K.O. ZEL prozříme, jak hladí naši tvář, tím kouzelnictvím zahrad ním to drakem a kočkou zároveň, kteří sedí a nevěřili na zázraky, když vidí tu své suiseki a prokoukli, že viděli pouze svůj sen a nyní cítí, že by se z něj měli také už i oni probouzet :-)

Lásky lomů světla svobody do domovů nás všech a krokodýlích slz se zlomených větví už více netřeba C:)

Vítězství živých stromů nad umění suiseky v braterství našich národů, přátelství, koníčků a cest...
Buddha77
 
Příspěvky: 22
Registrován: 13.01.2010 22:50:04

Re: Ulmus - procera? - NÁVRAT

Příspěvekod Biker v 19.03.2010 22:46:57

Tento prispevok zacal celkom dobre,ale tieto nemiestne a zbytocne napisane riadky od Buddha77 c| c| c| Ocom to vlastne meles :?: :?: :?:
Uživatelský avatar
Biker
 
Příspěvky: 91
Registrován: 07.02.2009 18:02:01

Re: Ulmus - procera? - NÁVRAT

Příspěvekod Buddha77 v 20.03.2010 03:00:17

Biker:

Nazdárek, až zpomalíš a sesekáš se z té RMX-ky, zandáš vocas, sebereš se a postavíš než slušně pozdravíš, dokážeš se k tomu normálně i zeptat a nebudeš nám tady jen trdlovat na triale mezi stromkama jak jeliman všech opičáků král, tak Ti to možná povím :) Jen nechaj bejt frajere čemu nerozuměj a přestanou se už bušit do hlavy kladivy, ať neskončí někde na Klokánku. O tom, jak lehce stát se čestným oslem smečky zdivočelých opic a krotit občas mohou i své vášně, až řetěz neutrhnou, o tom ten starý strom dětem v lese vyprávěl, víš tenkrát, když lezla Ti z gatí ještě bukvice :lol: Vědí co chlapče, tady maj jejich trojkolku, zkontrolují si helmu a jestli maj všechny kola celý a příště vemou na hraní spíš tu dřevěnou palici místo železný oke, ať jim třeba v makovici dřív svitne, že mohli by teda "aspoň vobčas" dofouknout i tu svojí duši a ne tady jen rajtovat skoro na ráfku jak Lucifer, až jiskří div si nenatrhnou C:)
Buddha77
 
Příspěvky: 22
Registrován: 13.01.2010 22:50:04

Re: Ulmus - procera? - NÁVRAT

Příspěvekod Biker v 20.03.2010 09:33:03

Buddha77 "nám tady jen trdlovat? ak si si nevsimol tak tu trdlujes iba ty!!!Preco nepisu iny nad tym si nerozmyslal(jednoducho ich to nebavy odpovedat na tie tvoje prispevky).Urcite si pomylil Forum lebo tvoje prispevky nie su o Bonsajoch a nicomu tomu podobneho.Drviva vetsina nevie o com ty vlastne pises.Martin zalozil temu aby sa poradil z ostatnymi o dalsom postupe(ako to tu robi kazdy co nieco potrebuje),ty si sice zacal prispievat do tohto prispevku ,ale tvoji Draci patria skor do ineho,kde to uz necham na teba. C:)
Uživatelský avatar
Biker
 
Příspěvky: 91
Registrován: 07.02.2009 18:02:01

Re: Ulmus - procera? - NÁVRAT

Příspěvekod anima nera v 20.03.2010 09:58:26

Vcelku souhlasím s Bikerem. Bylo by lepší, držet se Martinova jilmu. Moc jsme mu s jeho návrhem nikdo tady nepomohl. Klasika. Lidi se raději hádaj.

Jinak ale, draci pochopitelně k bonsajím patří. Připomínám ještě jednou jalovec Masahiko Kimury. :D

Nepoužíval bych pojem trdlovat. To sloveso snad souvisí s rozmnožováním ryb, ne?
Přílohy
bigjapan.jpg
anima nera
 
Příspěvky: 1452
Registrován: 12.06.2009 08:06:22
Bydliště: České Budějovice, tel.: 608819582

Re: Ulmus - procera? - NÁVRAT

Příspěvekod Buddha77 v 21.03.2010 12:47:42

all boys and girls:

Moje milá drahá dráčata a lvíčata :wink: Taťka Šmoula se polepší, ale nemyslete si, požírat mi tady draci sami sebe od ocasu nebudou!!! Nespletl jsem si fórum blogu BIKI neboj, tak pozor, ať si nespleteme dobu. HÁDky držme ZPÁTky, to je navrhované řešení.

Takže naslouchejme také ANIMĚ:), pan Masahiko Kimura, zdárný to drakobijec jde nám příkladem, když vytesal skulpturu napovídající, že jedině dobrý otevřený člověk může nalézt bezpečně cestu do dračí sluje, aby neproleta krev, aby užitek pro celou populaci byl vždy nejvyšší:-)...

Bux se už po dry damage zlepšuje a jilm je zastřihnutý, jen POSLUŠNĚ HLÁSÍM :)
Buddha77
 
Příspěvky: 22
Registrován: 13.01.2010 22:50:04

Re: Ulmus - procera? - NÁVRAT

Příspěvekod Krokus v 21.03.2010 17:58:05

Dobrý otevřený člověk - to Martin je. Kimura-san, toť ovšem jiný případ: děvky, chlast a sázení (prý se v poslední době polepšil :)). Další příklad toho, jak je nebezpečné v estetické oblasti psychologizovat. A dál už jenom k Martinovu jilmu, prosím.
Na světě je jen jeden smutek, a to, že skutek navždy utek.
Uživatelský avatar
Krokus
 
Příspěvky: 124
Registrován: 29.08.2006 16:54:16
Bydliště: Jižní Morava

Re: Ulmus - procera? - NÁVRAT

Příspěvekod Martin Kolacia v 21.03.2010 21:31:49

jj věnujte se ulmu procera ..... nevíte co udělat s vyholováním větví při kvetení ? :lol:
Uživatelský avatar
Martin Kolacia
 
Příspěvky: 2778
Registrován: 04.05.2006 19:09:24
Bydliště: Dolní Dunajovice (kousek od Mikulova...kus od Brna :o)

Re: Ulmus - procera? - NÁVRAT

Příspěvekod Martin Kolacia v 14.04.2010 19:02:42

Tak tahle kytka už zřejmě mezi námi nebude. Dneska mi ji shodil ze stojanu pes a hodně ji pocuchal ...bohužel jsem přesazoval , tak ho vytáhl z misky a ocvikal větve.
Nejhorší je že zároveň nenávratně rozkousal staré yamadori borovice kleče .....které už ožít nemůže :roll:

....nabízím 1/2 roční štěně zlatého retrívra vhodné do klobásek salámů či na jiné pochoutky
Uživatelský avatar
Martin Kolacia
 
Příspěvky: 2778
Registrován: 04.05.2006 19:09:24
Bydliště: Dolní Dunajovice (kousek od Mikulova...kus od Brna :o)

Re: Ulmus - procera? - NÁVRAT

Příspěvekod Eriwatsuki v 15.04.2010 08:20:50

-
Eriwatsuki
 
Příspěvky: 27
Registrován: 13.02.2010 17:47:37

Předchozí

Zpět na tvarování

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků