RSS kanál

Pravidla přispívání a přístupu do Nového diskusníku, návody a vysvětlení obsluhy

RSS kanál

Příspěvekod stach v 03.12.2005 12:03:32

Pro fajnšmekry (v mém případě rozuměj lenochy) jsme přidali RSS kanál. Najdete jej vpravo nahoře. Pokud na něj kliknete "jen tak", objeví se Vám, jste-li laikem/laikyní, "jakýsi nesmysl", jste-li více poučen/a, vidíte výpis Nového Diskusníku v XML jazyce. To samo o sobě je k ničemu, to pravé, fajnové, nastane až tehdy, vložíte-li odkaz na tento RSS kanál do své RSS čtečky. Objeví se vám v ní nejen titulky témat či odpovědí, ale kompletní příspěvky, které si ve své čtečce můžete přečíst a popř. jediným kliknutím se nechat přenést přímo do Nového Diskusníku. Nemusíte tedy pravidelně navštěvovat Nový Diskusník a hledat, zda je něco nového, Vaše čtečka to zjistí z RSS kanálu Nového Diskusníku sama a upozorní Vás.

:idea: Ano, ptáte se, správně. Co je to ta čtečka ? To si zase musím něco koupit ?
Ne, nic nekupujte. Čtečka RSS kanálů je buď samostatný program a nebo komponenta (součást, doplněk) Vašeho www prohlížeče. Je-li čtečka samostatným programem, spustí se (nastavíte-li si ji tak), hned při startu počítače, "usadí se" do system tray (ve WINx - omlouvám se, nevím, jak se to řekne česky, zkrátka do místa vedle hodin, kde obvykle sedí i přepínač klávesnice, ikona antivirového programu a pod.) a čeká. V případě, že zjistí možnost přístupu na internet, sama si načte všechny RSS kanály a připraví Vám seznam nového čtení hned k ranní kávě.
Čteček je k dispozici celá řada (třeba na http://www.stahuj.cz/l/hledej/?g%5Bs%5D=rss&g%5Bw%5D=k).
Osobně používám FeedReader 2.90 (http://www.feedreader.com/, česky http://www.stahuj.cz/internet_a_site/rss-ctecky/feedreader/), ale je to jen věc gusta 8)
Je-li čtečka součástí prohlížeče, chová se, např., jako seznam "oblíbených", který se sám automaticky aktualizuje, nebo Vám v liště prohlížeče běhají "headlines" jako na opravdickém televizním zpravodajském kanále a pod.
Přílohy
rss-bonsai-dnes.jpg
Náhled obrazovky čtečky FeedReader 2.90 , angl. verze
stach
Site Admin
 
Příspěvky: 100
Registrován: 29.11.2005 22:28:10

Zpět na Pravidla a návody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník