80 nejkrásnějších japonských zahrad

časopisy, knihy, DVD, kazety...

Moderátor: Stropnicky

Příspěvekod Klot v 30.08.2006 12:03:43

U které mé fotografie na Photoshopu je znát fragmentace ? To by mě zajímalo, při té velikosti (nebo spíš malosti). Fotografie přírody mám taky, i když na papíře, musel bych je naskenovat (což by nebyl až takový problém). Ale na drtivé většině je použit nějaký filtr, což se v dokumentární fotografii nedělá, takže srovnatelnost by byla stejně pokulhávající. Já jsem ale kritizoval klasické technické nedostatky, ne nějakou uměleckou hodnotu - namátkou vypálené plochy bez kresby (minimálně, ale najde se), vysoký kontrast některých scén (chtělo to počkat na mrak nebo alespoň použít filtr), "plechová" obloha (klasika - polarizační filtr - platí i na odlesky na hladině a listech) atd. Jinak jsem rozhodně nechtěl tvrdit že jsem lepší fotograf než kdokoliv - to záleží vždycky na subjektivním dojmu - ale technické parametry fotky jsou objektivně posouditelné.
Klot

RE:

Příspěvekod Daniel Vlach v 30.08.2006 13:27:09

...nechcete se přesunout do " Hádavníku " ...?
Dan.
Daniel Vlach

Příspěvekod homola v 30.08.2006 14:00:31

Ty vypálené plochy ale najdete občas i na snímcích pana Zdeňka Thomy. Není jich moc a nejsou velké, ale jsou i tam. Ta "plechová obloha" je taky fenoménem drtivé části fotografií pořízených v Japonsku. Zrovna nedávno si mi na to stěžoval pan Stropnický. Musí se to různě korigovat při sazbě, neviděl bych to jako chybu fotografujícího. V těch odlescích máte pravdu. Pár jich tam skutečně je.
Ty "schůdky" byly tuším na fotce s nějakým oknem nebo dveřmi a taky myslím, že nějaký fotografovaný muž měl geometricky řezaná ramena. Já jsem ale připustil, že ty fpotografie jsou devalvované nějakým ne úplně dokonalým programem. Počítám totiž, že ve zveřejněném rozlišení jste je asi nefotil.
homola

Re: 80 nejkrásnějších japonských zahrad

Příspěvekod Tomáš Homola v 26.09.2015 21:59:18

Oživím stařičké vlákno.
Dnes jsem viděl v Praze dvojknihu, v kartonové "krabici". Bohužel jsem neměl čas prolistovat. Zajímalo by mne, jestli je kniha s číslem jedna totožná s tou, která vyšla před 10 lety.
Tomáš Homola

Předchozí

Zpět na literatura