úvodní strana

V. Wiesner: Japonská zahrada v Mnichovicích

Zajímavá reportáž o jedné nově otevřené japonské zahradě...
15.10.2006  přečteno: 3343x,  kat.:zahradní tvorba

Pod záštitou Velvyslanectví Japonska v ČR se v úterý 3. října 2006 v 11 hodin, konalo v Mnichovicích, Masarykovo náměstí 83, za budovou Informačního centra slavnostní otevření japonské zahrady pro veřejnost.

Zahradu uvedl do života fotograf, cestovatel, spisovatel a dobrodruh Zdeněk Thoma. Zdeněk Thoma vystavuje v Mnichovicích ve výstavní síni kulturního centra soubor svých fotografických obrazů z japonských čajových zahrad pod názvem : „Chuť čaje-chuť zenu“

Autorem zahrady v Mnichovicích je Miroslav Pacner, který vytvořil celou řadu japonských zahrad.První zahradu udělal v roce 1971 u svého domu v Řeporyjích. Jak známo v Japonsku jsou tvůrci zahrad považováni za básníky.Miroslav Pacner na vernisáži v krátkém projevu představil zahradu v Mnichovicích.Krátký projev přednesla i ředitelka informačního a kulturního centra Velvyslanectví Japonska v ČR paní Sato Chisa.

Mnichovice mají štěstí, že mají za starostu Jakuba Žvejkala který podporuje takovouto kulturní činnost, není tomu všude tak.

Na závěr vernisáže čajová škola Urasenke, pod vedením Robina Heřmana předvedla ukázku čajového obřadu.

Zdeněk Thoma, Mayumi Mashimo, Sato Chisa a  Jakub Žvejkal, starosta MnichovicMiroslav PacnerZdeněk ThomaStříhání pásky k slavnostnímu otevření zahradySato Chisa, ředitelka informačního a kulturního centra japonského velvyslanectví v ČRZahrada vytvořená Miroslavem Pacnerem...Fotografie Zdeňka Thomy, zahrady v Japonsku