úvodní strana

redakce b-dnes.cz: Internetová výstava bude otevřena od 18. prosince...

A pokud jste ještě nestihli poslat své exponáty, můžete to udělat i nyní...
24.09.2006  přečteno: 2472x,  kat.:bonsaje

Přípravy na otevření 1. internetové výstavy u nás v redakci vrcholí a na základě vašich dotazů sdělujeme, že EXPONÁNTY BONSAJÍ A SUISEKI můžete ještě POSÍLAT. Zároveň opakujeme i pravidla, kterými je potřeba se řídit:

1. výstava je určena pěstitelům a sběratelům hlavně v Čechách, na Moravě, ve Slezsku a na Slovensku. Samozřejmě se nebráníme ani exponátům z jiných zemí, výstava je otevřená všem. Každý vystavovatel může vystavit maximálně 3 bonsaje a 3 suiseki.

2. pro prezentaci na internetové výstavě budeme přijímat následující druhy obrázků, které jste schopni vlastními silami nebo za pomoci zkušenějších fotografů zhotovit:

a) digitální snímky mailem na adresu vystava@bonsai-dnes.cz, popř. na CD nebo DVD na adresu Jan Stropnický, A. Slavíčka 6, 370 05 České Budějovice.

b) běžné barevné papírové fotografie v obálce na adresu Jan Stropnický, A. Slavíčka 6, 370 05 České Budějovice.

Velikost digi obrázků: na základě Vašich dotazů upřesňujeme, že můžete zasílat obrázky buď upravené (zmenšené) nebo tak, jak vám vylezly z fotoaparátu. Samozřejmě je lepší s ohledem na zahlcení mailové schránky fotografie velikosti např. 800 x 600 pixelů, ale pokud je neumíte upravovat, pošlete je na výše uvedenou adresu tak jak jsou, nebo zdají-li se vám opravdu velké (např. 2 mega) třeba přes úschovnu (www.uschovna.cz). Je to jednoduché a rychlé. Při úpravách pak vycházejte z toho, že posílané fotografie slouží jen pro webovou prezentaci, nikoliv pro tisk.

3. fotografie posílejte nejlépe čtyři - pohledová strana, pravá strana, zadní strana a levá strana exponátu. Nezapomeňte strany označit! Pokud máte jen pohledovou stranu nevadí, ale je to vaše mínus...

4. zapomenout nesmíte ani na jednoduchý popis: jméno a příjmení majitele, váš telefon a e-mail, výška rostliny a latinský název popř. rozměry kamene (délka x hloubka/šířka x výška) a víte-li, tak i kategorii susieki.

Důležité upozornění: dopředu avizujeme, že nebudeme schopni žádné fotografie nebo CD-romy vracet. Ale to jistě pochopíte.

5. Výstava bude otevřena 24 hodin denně na našem serveru www.bonsai-dnes.cz od 18. prosince 2006 až do 18. března 2007 a i v jejím průběhu budeme kolekci doplňovat o další zájemce - vystavovatele

6. na konci výstavy vyhlásíme ohodnocené stromy a suiseki (rostliny a kameny posoudí mezinárodní porota) a předáme ceny jejich majitelům. Kdy a kde se samozřejmně dozvíte včas na našich stránkách.

7. v průběhu výstavy chystáme ještě další překvapení, o kterých se samozřejmě včas dozvíte...

Na shledanou na 1. internetové výstavě bonsají a suiseki se těší s vámi se všemi realizační tým serveru b-dnes.cz

Suiseki mohou být na fotografii buď samotné nebo, je-li to vhodné, na stolku.Bonsaje je lepší posílat jenom jako samostatné exponáty, a ne v aranžmá